Swedish U20 Relay Championships
Uppsala Friidrottsarena, Uppsala (SWE)
25–26 MAY 2024
F
Men's Sprint Medley Relay 1000m
Final
Place | Name | Birth Date | Nat. | Mark |
---|---|---|---|---|
1. | Malmö AI U20 Eric SEGNON, Noah KARLBERG, Ivano BEVANDA, William TRULSSON | SWE | 1:52.95 | |
2. | Danderyds SK U20 Babu BADJIE, Edvin SIDWALL, Victor TÖRNSTRÖM, Lucas TÖRNSTRÖM | SWE | 1:53.25 | |
3. | Hammarby IF U20 Aron GULLBERG, Emil KÅGSTRÖM TYBONI, Elias KAPELL, Vilmer KARLSSON | SWE | 1:56.82 | |
4. | Turebergs FK U20 Robin GÖRANSSON, Saviola MBUGUA WAITHIRA, Isak STIEBERTH SILJEDAHL, John BÄCK | SWE | 1:57.87 | |
5. | IF Göta Karlstad U20 Manne MOBERG, Ali DAWOOD, Alexander OLIVER, Jacob ÅHMAN | SWE | 1:57.97 |
Round 1 - Heat 1
Place | Name | Birth Date | Nat. | Mark |
---|---|---|---|---|
1. | Danderyds SK U20 Babu BADJIE, Edvin SIDWALL, Victor TÖRNSTRÖM, Lucas TÖRNSTRÖM | SWE | 2:01.20 | |
2. | IF Göta Karlstad U20 Manne MOBERG, Alexander OLIVER, Ali DAWOOD, Jacob ÅHMAN | SWE | 2:01.74 |
Round 1 - Heat 2
Place | Name | Birth Date | Nat. | Mark |
---|---|---|---|---|
1. | Malmö AI U20 Eric SEGNON, Noah KARLBERG, Morgan LINDSTEDT, Ivano BEVANDA | SWE | 2:01.41 |
Women's Sprint Medley Relay 1000m
Final
Place | Name | Birth Date | Nat. | Mark |
---|---|---|---|---|
1. | Turebergs FK U20 Emma CARLSSON, Lina ANSTAD, Ida CHRIFI, Ayla HALLBERG HOSSAIN | SWE | 2:11.11 | |
2. | IFK Lidingö U20 Matilda HALFWORDSON, Sofia FRÖBERG, Mellanie NEUDINGER NELLMER, Alice LINDGREN ENGELBLOM | SWE | 2:12.90 | |
3. | Täby IS U20 Eleonora WAHLIN, Ebba SJÖSTRÖM, Evelina HAMOS, Emilia HERMANSSON | SWE | 2:15.00 | |
4. | Hässelby U20 Livia SALOV-KLAESSON, Olivia PIHL, Johanna PIHL, Linn ADOLFSSON | SWE | 2:15.27 | |
5. | Örgryte IS U20 Signe OLSBORG, Ivana PEKIC, Ester MÄGI THEORIN, Elna WESTER | SWE | 2:15.68 | |
6. | IF Göta Karlstad U20 Emma HJELM, Ida KRISTIANSSON, Irma JONHED, Maja SIMONSSON | SWE | 2:18.94 |
Round 1 - Heat 1
Place | Name | Birth Date | Nat. | Mark |
---|---|---|---|---|
1. | Turebergs FK U20 Ayla HALLBERG HOSSAIN, Emma CARLSSON, Ida CHRIFI, Lina ANSTAD | SWE | 2:17.00 | |
2. | Hässelby U20 Livia SALOV-KLAESSON, Olivia PIHL, Johanna PIHL, Linn ADOLFSSON | SWE | 2:17.26 | |
3. | IF Göta Karlstad U20 Emma HJELM, Ida KRISTIANSSON, Irma JONHED, Maja SIMONSSON | SWE | 2:18.22 |
Round 1 - Heat 2
Place | Name | Birth Date | Nat. | Mark |
---|---|---|---|---|
1. | IFK Lidingö U20 Matilda HALFWORDSON, Sofia FRÖBERG, Mellanie NEUDINGER NELLMER, Alice LINDGREN ENGELBLOM | SWE | 2:16.08 | |
2. | Täby IS U20 Eleonora WAHLIN, Ebba SJÖSTRÖM, Evelina HAMOS, Emilia HERMANSSON | SWE | 2:18.27 | |
3. | Örgryte IS U20 Signe OLSBORG, Ivana PEKIC, Ester MÄGI THEORIN, Elna WESTER | SWE | 2:19.69 |