Ontario Indoor U18 & Open Championships

Track and Field Centre, Toronto (CAN) (i)

10–11 FEB 2024

F

Men's 60 Metres

Final 1
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Liam LEMAY2006CAN7.19
2.Gursahib SINGH2000CAN7.21
2.Brandon SHOKOUR1997CAN7.21
4.Rory HYLTON1992CAN7.22
5.Daniel ORSINI1991CAN7.27
6.Damon WAGNER2006CAN7.30
Final 2
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Colin ZHOU2006CAN7.06
1.Niall MOORE2006CAN7.06
3.Kwabena MCRAE2006CAN7.09
4.Benjamin MOCHALSKI2006CAN7.12
5.Justin IROBUN2001CAN7.19
6.Greyson SMIAROWSKI2006CAN7.23
Final 3
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Braeden BROUWER2006CAN7.02
2.Winston MORGAN2005CAN7.05
3.Markus GRANT2005CAN7.09
4.Dylan LEONARD2004CAN7.12
5.Jack BANFIELD2005CAN7.14
6.Harold SONGMERE2001CAN7.15
7.Shawn HENRY2006CAN7.21
Final 4
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Addison DE LA CRUZ2000CAN6.92
2.Melchisedek BAPTISTE2000CAN6.93
3.Zion BROOKES2002CAN6.96
4.Braenen JAMAL1993CAN6.99
4.Jonelle HALOG1995CAN6.99
6.Bryson PATTERSON-BLASSE06 JAN 1995CAN7.02
7.Daniel SKEPPLE2006CAN7.04
Round 1 - Heat 1
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Braenen JAMAL1993CAN7.02
2.Dylan LEONARD2004CAN7.06
3.Niall MOORE2006CAN7.11
4.Daniel ORSINI1991CAN7.26
Round 1 - Heat 2
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Bryson PATTERSON-BLASSE06 JAN 1995CAN7.01
2.Vincent BRAZEAU2000CAN7.29
Round 1 - Heat 3
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Zion BROOKES2002CAN7.06
2.Shawn HENRY2006CAN7.18
3.Liam LEMAY2006CAN7.24
4.Brandon SHOKOUR1997CAN7.27
Round 1 - Heat 4
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Jack BANFIELD2005CAN7.22
Round 1 - Heat 5
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Daniel SKEPPLE2006CAN6.98
2.Winston MORGAN2005CAN7.08
3.Colin ZHOU2006CAN7.14
4.Gursahib SINGH2000CAN7.26
Round 1 - Heat 6
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Addison DE LA CRUZ2000CAN7.00
2.Braeden BROUWER2006CAN7.12
2.Kwabena MCRAE2006CAN7.12
Round 1 - Heat 7
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Melchisedek BAPTISTE2000CAN6.97
2.Markus GRANT2005CAN7.06
3.Rory HYLTON1992CAN7.30
Round 1 - Heat 8
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Jonelle HALOG1995CAN6.96
2.Damien RICHER-MUGFORD2006CAN7.12
3.Justin IROBUN2001CAN7.19
Round 1 - Heat 9
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Aodhan DILLON2006CAN7.19
2.Greyson SMIAROWSKI2006CAN7.30
Round 1 - Heat 10
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Harold SONGMERE2001CAN7.30
1.Benjamin MOCHALSKI2006CAN7.30

Men's 400 Metres Short Track

Final 7
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Stefan LUCA2006CAN52.08
2.Joshua CHING1994CAN52.45
Final 8
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Xavier SAMUEL-MURILLO2005CAN51.41
2.Niall MOORE2006CAN51.66
Final 9
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Felimon HENOK1999CAN49.66
2.Rubén CABALLERO05 MAY 1994CUB49.79
3.Alexander DI FLORIO2001CAN50.16
Winston MORGAN2005CANDQ

Men's 800 Metres Short Track

Final 5
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Fenway BRECKELS2006CAN2:00.91
Final 6
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Charlie GUILFOYLE2006CAN2:00.52
2.Kai LUONG2006CAN2:00.75
3.David VARGAS1998CAN2:00.93
Final 7
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Cameron BENNETT2006CAN1:56.87
2.Aaron SMITH2006CAN1:57.52
3.L.J. NELSON21 DEC 2006CAN1:57.73
4.Nick XIE26 NOV 1998CAN1:58.77
5.Iain THOMSON2006CAN1:58.90

Men's 1500 Metres Short Track

Final 4
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Andrej PREKAJSKI19 APR 2006SRB4:08.69
2.Josh AAGAARD2006CAN4:09.84
Final 5
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Kenya SMALL1997CAN3:53.52
2.Travis GAFFNEY04 MAY 2006CAN3:57.49
3.Samuel KINAHAN1997CAN3:58.00
4.Dilan BRAR1998CAN3:59.52
5.Iain THOMSON2006CAN4:00.50
6.Saed GRIFFITH1994CAN4:04.05
7.Landon REUTER2006CAN4:07.36
8.Alex LEINWEBER2006CAN4:07.77
9.Aaron SMITH2006CAN4:09.69
Ethan DAVENPORT1990CANDNF

Men's High Jump

Final
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Ashvin BALARAMANA2006CAN2.05
2.Pierce LEPAGE22 JAN 1996CAN1.95
3.Brayden IRHUEGBAE2006CAN1.95
4.Damon WAGNER2006CAN1.90

Men's Pole Vault

Final
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Pierce LEPAGE22 JAN 1996CAN5.00
2.Liam MILLER2006CAN4.70

Men's Long Jump

Final
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Bryson PATTERSON-BLASSE06 JAN 1995CAN7.34
2.Joshua FOSTER2002CAN6.99
3.Arren YOUNG1992CAN6.90
4.Sanjeevan KANTHAVEL2006CAN6.82
5.Colin ZHOU2006CAN6.70
6.Banujan KULAINTHIRAN15 DEC 2006CAN6.45
7.Owen HAYWOOD2006CAN6.44

Women's 60 Metres

Final 1
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Gracy SMITH16 AUG 2006CAN8.06
2.Juliet PREMRU2006CAN8.12
3.Kylie YANGCAN8.23
Final 2
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Shanice WILLIAMS1996CAN7.39
2.Paula SUCHOWIECKA09 MAY 1989POL7.54
3.Nkeka PINHEIRO1995CAN7.64
4.Ashlan BEST11 FEB 1999CAN7.71
5.Kayla VIEUX2001CAN7.72
6.Diana BOA1999CAN7.92
7.Destinee WRAY2003CAN7.99
8.Ieasha PARRIS1996CAN8.11
Round 1 - Heat 1
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Paula SUCHOWIECKA09 MAY 1989POL7.48
2.Ashlan BEST11 FEB 1999CAN7.65
3.Destinee WRAY2003CAN7.89
4.Gracy SMITH16 AUG 2006CAN8.06
Round 1 - Heat 2
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Shanice WILLIAMS1996CAN7.52
2.Kayla VIEUX2001CAN7.69
3.Diana BOA1999CAN7.88
4.Olivia PARTILA2006CAN8.27
Round 1 - Heat 3
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Nkeka PINHEIRO1995CAN7.73
2.Ieasha PARRIS1996CAN8.04
3.Juliet PREMRU2006CAN8.20

Women's 400 Metres Short Track

Final 2
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Kathryn FENWICK2006CAN59.02
Final 3
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Natalie BURROWS2006CAN59.34
2.Sydney COLLINS12 SEP 1998CAN59.88

Women's 1500 Metres Short Track

Final 2
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Kristina ETEZADI2006CAN4:39.72
2.Sophia CLARKSON2006CAN4:50.77
3.Claire HICKEY2006CAN4:53.07
4.Dayna THOMPSON2006CAN4:54.18
5.Eden HILDEBRAND2006CAN4:54.51

Women's Shot Put

Final
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Grace TENNANT02 FEB 1999CAN16.09
2.Julia TUNKS20 JUL 2006CAN14.80
3.Brooke BENTLEY2007CAN12.01

U18 Events - F

Men's 60 Metres

Final 2
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Noah WADDEL-HENRY2007CAN7.19
2.Brett BEAZLEY2007CAN7.30
Final 3
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Demilade FALOBI2008CAN7.13
1.Kowen MOORE2008CAN7.13
3.Ty WILSON2007CAN7.15
4.Michael ROMAN2007CAN7.22
5.Noah HORSPOOL2008CAN7.28
5.David ADEKANLECAN7.28
Final 4
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Jeshua BARNES2007CAN6.93
1.Jelani ELLISON2007CAN6.93
3.Jahleel HALEY2008CAN6.96
4.William BATLEY22 JAN 2007CAN7.06
5.Michael KERR2007CAN7.08
6.Nathaniel SOMERVILLE2007CAN7.16
7.Kymani ALLEN2007CAN7.20
8.Jahnie LESLIE2007CAN7.25
Round 1 - Heat 1
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Ty WILSON2007CAN7.26
Round 1 - Heat 2
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Kymani ALLEN2007CAN7.24
2.Kowen MOORE2008CAN7.27
Round 1 - Heat 3
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Jahnie LESLIE2007CAN7.24
Round 1 - Heat 4
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Nathaniel SOMERVILLE2007CAN7.20
Round 1 - Heat 5
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Michael KERR2007CAN7.13
Round 1 - Heat 6
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Demilade FALOBI2008CAN7.29
2.Marko RISTOV2008CAN7.30
Round 1 - Heat 8
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Jahleel HALEY2008CAN7.01
Round 1 - Heat 9
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.William BATLEY22 JAN 2007CAN7.07
Round 1 - Heat 10
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Jeshua BARNES2007CAN6.99
Round 1 - Heat 11
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Jelani ELLISON2007CAN7.04
2.Noah HORSPOOL2008CAN7.28

U18 Events - F

Men's 400 Metres Short Track

Final 10
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Mickael ALLAIRE2008CAN50.80

U18 Events - F

Men's 1500 Metres Short Track

Final 8
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Nolan BUIE2007CAN4:06.13
2.Jackson WITHAM12 JAN 2007CAN4:07.03
3.Kenneth CHAMP2008CAN4:07.36
4.Matteo DI CIOCCO2007CAN4:09.09
5.Andrew CORBEIL2007CAN4:09.63

U18 Events - F

Men's High Jump

Final
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Birenavan BALARAMANACAN1.85

U18 Events - F

Men's Long Jump

Final
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Sayanthan ARULRAJAN2007CAN6.75
2.Jeshua BARNES2007CAN6.52

U18 Events - F

Women's 60 Metres

Final 1
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Chloe NICOLAS-ETIENNE2007CAN7.88
2.Jaydeen REDHEAD2007CAN8.03
3.Savanah REID2008CAN8.04
4.Siena BARBINI2009CAN8.07
5.Nadya NEMES2008CAN8.10
6.Aniya ASARE-CLARKE2007CAN8.13
Final 2
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Lecia PATRICK2007CAN7.98
2.Nevaeh SINGH2008CAN8.01
3.Rayna BANKS2008CAN8.04
4.Mackenzie BROWN2008CAN8.09
5.Sofia LEONE2009CAN8.13
6.Cali MARLES2007CAN8.19
Final 3
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Marissa MADIA2007CAN7.86
1.Victoria ZOLATURIUK2008CAN7.86
3.Arianna MALCOLM2007CAN7.94
4.Aliyah CAMPBELL2008CAN7.95
5.Alannah KERRCAN7.98
5.Zahra BLACKMAN2008CAN7.98
7.Crystal AKERELE2009CAN7.99
8.Tayler SCOTT2007CAN8.07
Final 4
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Ashley JOHNSON2007CAN7.60
2.Elizabeth TANNIS2008CAN7.71
3.Victoria MINOTT2008CAN7.73
4.Fega ERUOTOR2007CAN7.78
5.Shadae THOMPSON2007CAN7.82
6.Ankitha KONGARA2007CAN7.84
7.Melina DOIRON2008CAN7.93
8.Reagan LOVELL2008CAN7.94
Round 1 - Heat 1
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Marissa MADIA2007CAN7.92
2.Alannah KERRCAN7.96
3.Jaydeen REDHEAD2007CAN8.12
4.Holly CORNFORTH2007CAN8.29
Round 1 - Heat 2
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Reagan LOVELL2008CAN7.90
2.Lecia PATRICK2007CAN8.11
3.Jaelyn MALLITT2008CAN8.24
Round 1 - Heat 3
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Aliyah CAMPBELL2008CAN7.95
2.Zahra BLACKMAN2008CAN8.02
3.Siena BARBINI2009CAN8.09
4.Evangeline LAPIERRE2008CAN8.26
Round 1 - Heat 4
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Melina DOIRON2008CAN7.91
1.Crystal AKERELE2009CAN7.91
3.Chloe NICOLAS-ETIENNE2007CAN8.05
4.Savanah REID2008CAN8.21
5.Sophie CUTHBERT2007CAN8.27
Round 1 - Heat 5
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Elizabeth TANNIS2008CAN7.70
2.Jordynn SCOTT2008CAN8.07
3.Julia HAMILTON2007CAN8.21
Round 1 - Heat 6
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Victoria ZOLATURIUK2008CAN7.96
2.Mackenzie BROWN2008CAN8.11
Round 1 - Heat 7
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Ankitha KONGARA2007CAN7.90
2.Sofia LEONE2009CAN8.23
3.Izzy SZAKACS2008CAN8.28
Round 1 - Heat 8
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Fega ERUOTOR2007CAN7.84
2.Cali MARLES2007CAN8.17
3.Shondreya SMARDON2007CAN8.27
Round 1 - Heat 9
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Victoria MINOTT2008CAN7.82
2.Nevaeh SINGH2008CAN8.06
3.Jurnee SCOTT2008CAN8.13
Round 1 - Heat 10
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Shadae THOMPSON2007CAN7.89
2.Rayna BANKS2008CAN8.15
3.Aniya ASARE-CLARKE2007CAN8.16
4.Sienna CAMPBELL2007CAN8.23
Simone GRAVESANDE2008CANDQ
Round 1 - Heat 11
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Arianna MALCOLM2007CAN7.95
Sarah L'HEUREUX2008CANDQ
Round 1 - Heat 12
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Ashley JOHNSON2007CAN7.72
2.Tayler SCOTT2007CAN8.06
3.Nadya NEMES2008CAN8.14
4.Aliyah WHYTE2008CAN8.28

U18 Events - F

Women's 400 Metres Short Track

Final 13
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Evangeline MYRTOS2008CAN59.73
Simone GRAVESANDE2008CANDQ
Sophia FONTENELLE2007CANDQ
Final 14
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Ciara COSTA2008CAN58.87
2.Sarah JAQUITH2008CAN60.12
3.Finley BAKER2007CAN61.10

U18 Events - F

Women's 1500 Metres Short Track

Final 6
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Alexandra MILLS2008CAN4:55.17
2.Erika GORDON2007CAN4:56.19
Final 7
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Morgan YEOMANS2007CAN4:38.03
2.Maya MARKOWSKA2008CAN4:38.61
3.Julie DEBOER2008CAN4:38.73
4.Riley INNES2008CAN4:38.76
5.Anna DOUMA2007CAN4:40.27
6.Kieva BIRMINGHAM2008CAN4:49.67
7.Emilee BRUSSELERS2007CAN4:50.47
8.Mikala RYAN2008CAN4:53.32
9.Natsuki IWANO-RIVERS2007CAN4:56.10

U18 Events - F

Women's Triple Jump

Final
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Hannah VYN2007CAN10.65
2.Madie YIP2007CAN10.62
3.Kaiya HLADY2007CAN10.58

U18 Events - F

Women's Shot Put (3kg)

Final
PlaceNameBirth DateNat.Mark
1.Jenae FRANCIS2007CAN14.72
2.Coco VAN NYNATTEN2007CAN14.22
3.Jenna TUNKS2009CAN13.89
4.Kiersten GALLOWAY2007CAN11.77