Orenburgskaya Milya
IFKiS OGPU Arena, Orenburg (RUS) (i)
27 JAN 2024
F
Men's 60 Metres
Final
Place | Name | Birth Date | Nat. | Mark |
---|---|---|---|---|
1. | Yaroslav TKALICH | 05 JUN 1996 | RUS | 6.67 |
2. | Maksim HRABARENKA | 28 MAR 1998 | BLR | 6.71 |
3. | Dmitriy YELISEYEV | 12 JUN 1999 | RUS | 6.77 |
4. | Vladislav MELNIK | 15 SEP 2000 | RUS | 6.90 |
5. | Danila TSETSENEVSKIY | 01 JAN 2001 | RUS | 6.95 |
6. | Vasiliy KASTORNYKH | 31 MAR 2001 | RUS | 6.96 |
Round 1 - Heat 1
Place | Name | Birth Date | Nat. | Mark |
---|---|---|---|---|
1. | Maksim HRABARENKA | 28 MAR 1998 | BLR | 6.81 |
2. | Dmitriy YELISEYEV | 12 JUN 1999 | RUS | 6.85 |
3. | Vasiliy KASTORNYKH | 31 MAR 2001 | RUS | 6.96 |
4. | Danila TSETSENEVSKIY | 01 JAN 2001 | RUS | 7.01 |
5. | Aleksandr SUSEDKO | 30 APR 2004 | RUS | 7.20 |
6. | Nikita TATARNIKOV | 25 APR 2002 | RUS | 7.26 |
Men's 600 Metres Short Track
Final
Place | Name | Birth Date | Nat. | Mark |
---|---|---|---|---|
1. | Nikita BOGDANOV | 30 JUN 2001 | RUS | 1:20.02 |
2. | Ivan OREKHOV | 14 MAR 2001 | RUS | 1:20.74 |
3. | Kirill KASHIRIN | 19 AUG 2005 | RUS | 1:22.98 |
4. | Dinislam SHAGALIN | 09 JUL 1999 | RUS | 1:24.84 |
Men's 1000 Metres Short Track
Final
Place | Name | Birth Date | Nat. | Mark |
---|---|---|---|---|
1. | Artemiy NIKITIN | 26 JUL 1999 | RUS | 2:24.27 |
2. | Semen IONOV | 12 FEB 2000 | RUS | 2:25.26 |
3. | Gadel BULATOV | 28 AUG 2002 | RUS | 2:27.35 |
4. | Sergey YEVDOKIMOV | 03 OCT 2000 | RUS | 2:27.58 |
5. | Georgiy NAGDASOV | 06 APR 1999 | RUS | 2:33.15 |
Men's 60 Metres Hurdles
Final
Place | Name | Birth Date | Nat. | Mark |
---|---|---|---|---|
1. | Vitali PARAKHONKA | 18 AUG 1993 | BLR | 7.63 |
2. | Artyom MAKARENKO | 23 APR 1997 | RUS | 7.78 |
3. | Semyon MANAKOV | 30 MAY 2001 | RUS | 7.79 |
4. | Konstantin SHABANOV | 17 NOV 1989 | RUS | 7.81 |
5. | Filipp SHABANOV | 29 JAN 1991 | RUS | 7.96 |
Round 1 - Heat -1
Place | Name | Birth Date | Nat. | Mark |
---|---|---|---|---|
1. | Vitali PARAKHONKA | 18 AUG 1993 | BLR | 7.66 |
2. | Konstantin SHABANOV | 17 NOV 1989 | RUS | 7.91 |
3. | Semyon MANAKOV | 30 MAY 2001 | RUS | 8.00 |
Round 1 - Heat 2
Place | Name | Birth Date | Nat. | Mark |
---|---|---|---|---|
1. | Artyom MAKARENKO | 23 APR 1997 | RUS | 7.91 |
2. | Filipp SHABANOV | 29 JAN 1991 | RUS | 8.15 |
Women's 60 Metres
Final
Place | Name | Birth Date | Nat. | Mark |
---|---|---|---|---|
1. | Kristina MAKARENKO | 28 FEB 1997 | RUS | 7.26 |
2. | Natalya KOMBAROVA | 24 SEP 2001 | RUS | 7.38 |
3. | Yuliya KARAVAYEVA | 23 NOV 2000 | RUS | 7.38 |
4. | Ulyana BAZHENOVA | 30 NOV 2002 | RUS | 7.68 |
5. | Darya MURANOVA | 07 JAN 2001 | RUS | 7.73 |
6. | Valeriya SAVENKOVA | 12 MAY 2001 | RUS | 7.83 |
Round 1 - Heat 1
Place | Name | Birth Date | Nat. | Mark |
---|---|---|---|---|
1. | Yuliya KARAVAYEVA | 23 NOV 2000 | RUS | 7.39 |
2. | Ulyana BAZHENOVA | 30 NOV 2002 | RUS | 7.60 |
3. | Darya MURANOVA | 07 JAN 2001 | RUS | 7.78 |
4. | Yelizaveta LOBOVA | 06 JUL 2006 | RUS | 8.06 |
5. | Anna LETUNOVA | 06 FEB 2006 | RUS | 8.13 |
Round 1 - Heat 2
Place | Name | Birth Date | Nat. | Mark |
---|---|---|---|---|
1. | Kristina MAKARENKO | 28 FEB 1997 | RUS | 7.31 |
2. | Natalya KOMBAROVA | 24 SEP 2001 | RUS | 7.45 |
3. | Valeriya SAVENKOVA | 12 MAY 2001 | RUS | 7.79 |
4. | Lyubov KRECHETOVA | 05 AUG 2004 | RUS | 8.29 |
Women's 600 Metres Short Track
Final
Place | Name | Birth Date | Nat. | Mark |
---|---|---|---|---|
1. | Yekaterina SAMUYLOVA | 05 NOV 1999 | RUS | 1:28.82 |
2. | Svetlana ULOGA | 23 NOV 1986 | RUS | 1:29.42 |
3. | Yekaterina RENZHINA | 18 OCT 1994 | RUS | 1:30.12 |
4. | Darya SEDOVA | 05 SEP 2001 | RUS | 1:35.67 |
5. | Anastasiya DEYEVA | 22 SEP 2000 | RUS | 1:36.04 |
6. | Evelyna OVSYANNIKOVA | 08 MAR 2002 | RUS | 1:37.79 |
Women's 60 Metres Hurdles
Final
Place | Name | Birth Date | Nat. | Mark |
---|---|---|---|---|
1. | Elvira HRABARENKA | 09 JAN 1997 | BLR | 8.06 |
2. | Viktoriya POGREBNYAK | 07 OCT 1995 | RUS | 8.14 |
3. | Valeriya SHCHERBININA | 15 NOV 2002 | RUS | 8.78 |
4. | Angelina PCHELINTSEVA | 26 JUL 2005 | RUS | 9.26 |
5. | Kseniya GRIGORYEVA | 30 MAR 2003 | RUS | 9.37 |
Round 1 - Heat 1
Place | Name | Birth Date | Nat. | Mark |
---|---|---|---|---|
1. | Viktoriya POGREBNYAK | 07 OCT 1995 | RUS | 8.27 |
2. | Valeriya SHCHERBININA | 15 NOV 2002 | RUS | 8.77 |
3. | Kseniya GRIGORYEVA | 30 MAR 2003 | RUS | 9.51 |
Round 1 - Heat 2
Place | Name | Birth Date | Nat. | Mark |
---|---|---|---|---|
1. | Elvira HRABARENKA | 09 JAN 1997 | BLR | 8.12 |
2. | Angelina PCHELINTSEVA | 26 JUL 2005 | RUS | 9.36 |
U18 Events - F
Women's 60 Metres
Final
Place | Name | Birth Date | Nat. | Mark |
---|---|---|---|---|
1. | Valeriya BURLAKOVA | 07 APR 2008 | RUS | 8.00 |
2. | Anzhelika KRYUCHKOVA | 27 AUG 2007 | RUS | 8.23 |
Round 1 - Heat 1
Place | Name | Birth Date | Nat. | Mark |
---|---|---|---|---|
1. | Valeriya BURLAKOVA | 07 APR 2008 | RUS | 7.95 |
Round 1 - Heat 4
Place | Name | Birth Date | Nat. | Mark |
---|---|---|---|---|
1. | Anzhelika KRYUCHKOVA | 27 AUG 2007 | RUS | 8.20 |
Russian Ind. 1 Mile Ch. - D
Men's Mile Short Track
Final
Place | Name | Birth Date | Nat. | Mark |
---|---|---|---|---|
1. | Konstantin KHOLMOGOROV | 07 FEB 1996 | RUS | 4:01.39 |
2. | Yegor LIMONOV | 22 JUN 1999 | RUS | 4:02.17 |
3. | Yevgeniy KUNTS | 21 APR 1993 | RUS | 4:04.32 |
4. | Vladislav FETISOV | 17 OCT 2000 | RUS | 4:04.97 |
5. | Anton CHIPIZUBOV | 01 FEB 2001 | RUS | 4:09.86 |
6. | Artyom POPOV | 05 JUL 2001 | RUS | 4:16.38 |
7. | Ilnaz MINIGALEYEV | 11 NOV 1995 | RUS | 4:19.00 |
8. | Georgiy BLINOV | 16 SEP 2002 | RUS | 4:19.20 |
9. | Aytal OSHCHEPKOV | 24 JUN 2004 | RUS | 4:19.43 |
10. | Andrey PETROV | 21 SEP 1997 | RUS | 4:23.01 |
Russian Ind. 1 Mile Ch. - D
Women's Mile Short Track
Final
Place | Name | Birth Date | Nat. | Mark |
---|---|---|---|---|
1. | Svetlana APLACHKINA | 28 NOV 1992 | RUS | 4:34.62 |
2. | Liliya MENDAYEVA | 01 JUN 2000 | RUS | 4:36.38 |
3. | Svetlana ANDRYUSHCHENKO | 13 SEP 2000 | RUS | 4:48.35 |
4. | Anna TEPLOVA | 24 AUG 2001 | RUS | 4:56.93 |
5. | Alfiya GIBADULLINA | 24 FEB 1998 | RUS | 5:01.22 |
6. | Alena SAMIYEVA | 08 OCT 2002 | RUS | 5:07.81 |